Share |

Echipa Metalul Buzău a urcat pe locul 2!

Campioana Buzăuluia ajuns la 7 partide fără înfrîngere în campionat, reuşind în această după-amiază, pe terenul sintetic din Crîng, o nouă victorie, potrivit sansanews.ro. Echipa Metalul s-a impus cu scorul de 2-0 (0-0) în faţa Agricolei Borcea, goluri marcate de Daniel Ion "Duţu" în minutul 70 şi Cătălin Bardaş, în minutul 76, în condiţiile în care a evoluat încă din minutul 9 în inferioritate numerică, mijlocaşul Marian Manea fiind eliCampioana Buzăuluia ajuns la 7 partide fără înfrîngere în campionat, reuşind în această după-amiază, pe terenul sintetic din Crîng, o nouă victorie. Echipa Metalul s-a impus cu scorul de 2-0 (0-0) în faţa Agricolei Borcea, goluri marcate de Daniel Ion "Duţu" în minutul 70 şi Cătălin Bardaş, în minutul 76, în condiţiile în care a evoluat încă din minutul 9 în inferioritate numerică, mijlocaşul Marian Manea fiind eliminat foarte uşor pentru un fault considerat de centralul Adrian Pal în postură de ultim apărător. Cu acest nou succes, elevii lui Vali Stan au urcat pe locul 2 în clasament, aflîndu-se la numai 2 puncte de Progresul Spartac Bucureşti care, tot în această după-amiază, a dat de pămînt, 7-0, cu Farul Constanţa, pe propriul teren! Amănunte de la partida Metalului, în ediţia print a Şansei Buzoiene de luni, 9 octombrieminat foarte uşor pentru un fault considerat de centralul Adrian Pal în postură de ultim apărător. Cu acest nou succes, elevii lui Vali Stan au urcat pe locul 2 în clasament, aflîndu-se la numai 2 puncte de Progresul Spartac Bucureşti care, tot în această după-amiază, a dat de pămînt, 7-0, cu Farul Constanţa, pe propriul teren! Amănunte de la partida Metalului, în ediţia print a Şansei Buzoiene de luni, 9 octombrie