Share |

Handbalistele de la H.M. Buzău le-au învins pe moldovencele de la Știința Bacău

Handbalistele de la H.M. Buzău au marcat o nouă victorie în campionatul eșalonului secund.  Echipa locală de handbal a întâlnit formația Știința Bacău în cadrul unei etape restante a Diviziei A. Handbalistele antrenate de Romeo Ilie au pornit ca favorite în acest meci, dată fiind evoluția lor din ultimul an când, se știe foarte bine, nu au pierdut nici un meci. În meciul disputat astăzi la Sala Sporturilor “Romeo Iamandi”, buzoiencele s-au impus în fața fetelor de la Știința bacău cu scorul de 31 la 28. Prima repriză a fost dominată net de buzoience și s-a încheiat cu scorul de 18 – 10, așa încât, mult mai relaxate fiind, în repriza secundă au permis moldovencelor să reducă semnificativ scorul. La sfîrșitul meciului Romeo Ilie a declarat că se aștepta la o victorie cu un scor mult mai bun: “Sunt nemulțumit că am luat extrem de multe goluri de la o formație mult mai tânără și asta pentru că nu s-au concentrate pe apărare.”