Share |

OBIECTIV ATINS! Buzoienii și-au văzut visul împlinit

UPDATE: În mai puțin de un sfert de oră, al cincilea gol marcat de Gloria Buzău. Marcatorul celui de-al cincilea gol este Mădălin Calu, cu numărul 72 pe tricou. Scor final, Gloria Buzău - Oțelul Galați: 5 - 0.

UPDATE: Minutul 74, buzoienii înscriu al patrulea gol al partidei prin Ciprian Petre, numărul 2 pe tricou.

ȘTIRE INIȚIALĂ: Încă se joacă derby-ul dintre Gloria Buzău și Oțelul Galați. Scorul în momentul de față este 3 -o pentru buzoieni și a fost deschis în minutul 5 al partidei de Dragoș Chipirliu, cu numărul 7 pe tricou. În minutul 36 al partidei a marcat tot Chiripirliu, iar în mai puțin de 3 minute buzoienii au plusat pe tabela de marcaj cu încă un gol marcat Ricardo Mihalache, numărul 10 pe tricou. Partida este în desfășurare.