„Promit că nu vă voi dezamăgi niciodată!”

Constantin Dumitru este din nou numărul unu în Primăria Mărăcineni. Fostul primar al Mărăcineniului, care în ultimii patru ani a administrat comuna Mărăcineni din poziția de city-manager, se întoarce la Primărie girat de un număr covârșitor de alegători. „Titel” a obținut 90% din totalul voturilor. La scurt timp după victorie, proaspătul primar s-a adresat locuitorilor din Mărăcineni printr-un mesaj pe Facebook, prin care le-a promis că nu-i va dezamăgi niciodată:
„Dragi locuitori ai comunei Mărăcineni,
Țin să vă mulțumesc tuturor pentru că v-ați exercitat, astăzi, un drept fundamental, acela de a vă vota aleșii pentru următorii patru ani. În mod special, vă mulțumesc celor care ați crezut în mine și în viitorul pe care îl poate avea comuna noastră dacă vom continua proiectele începute!
Mâine ne întoarcem la serviciu, pentru că avem mult de lucru! Vă doresc multă sănătate, vă aștept cu orice problemă la Primărie și vă promit că nu vă voi dezamăgi niciodată!
Cu prietenie,
PRIMAR,
Constantin Dumitru”
