ADMINISTRAȚIE

Primăria Mărăcineni se implică în sprijinirea proiectelor de educație dedicate copiilor

Primăria comunei Mărăcineni, prin vocea primarului Constantin Dumitru, anunță sprijinirea mai multor proiecte de educație dedicate elevilor și tinerilor. Grupurile țintă sunt copiii ai căror părinți sunt plecați în străinătate, tinerii fără un loc de muncă, precum și tinerilor interesați să obțină o calificare.

Anunțul a fost făcut chiar pe pagina oficială de Facebook a Primăriei Mărăcineni:

„Ne unim forțele pentru sprijinirea generației tinere din comuna noastră!

De curând am primit invitația de a ne alătura inițiativei a trei firme din domeniul educației, care urmează să implementeze în comuna noastră mai multe proiecte dedicate copiilor și tinerilor. Este vorba despre proiecte centrate pe sprijinirea copiilor cu părinți plecați la muncă în străinătate, a tinerilor fără un loc de muncă și a celor care vor să obțină o calificare.

Deocamdată, partenerii se află în faza constituirii grupului-țintă, așa că, dacă sunteți interesați să participați, puteți apela numărul de telefon: 0751 070 351.

Să auzim de bine!”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button