Surprize pentru buzoieni, din partea Consiliului Județean

Consiliul Județean Buzău organizează o serie de activități menite să îi bucure pe cei mici în prag de sărbători. După aprinderea luminilor în Parcul Brătianu urmează o nouă seară de poveste, cu darri pentru copii și colinde de Crăciun.
Pe 5 decembrie, la ora 18.00, președintele Consiliului Județean Buzău, Petre Emanoil Neagu, va fi prezent în stațiunea Sărata-Monteoru, unde va fi aprins iluminatul festiv. Cei prezenți se vor putea bucura de un recital de colinde, iar copiii vor primi cadouri de la Moș Nicolae. Seara se va încheia cu un foc de artificii.
A doua zi, de Moș Nicolae, cei mici vor fi din nou în atenția reperzentanților Consiliului Județean:
„Moș Nicolae vine cu surprize pentru cei mici pe 6 decembrie, la Sala Mare a Consiliului Județean Buzău. Aici copiii vor primi cadouri și se vor bucura de spectacolul de teatru pentru copii ”Capra cu trei iezi”, prezentat în
trei serii, astfel:
- Seria I – 10.30
- Seria II – 12.30
- Seria III – 14.30” se arată într-o informare a Consiliului Județean.
Înscrierile pentru participarea la acest eveniment se pot face la sediul Teatrului George Ciprian
Buzău.